تبلیغات
مجله اینترنتی بازیگران قدیمی - دیدار یار (دیدار با استاد مهدی علیمحمدی و پسرشان)
مجله اینترنتی بازیگران قدیمی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دیدار یار (دیدار با استاد مهدی علیمحمدی و پسرشان)

در غروب روز بیست ویکم خردادماه 91 به دیدار استاد مهدی علیمحمدی و فرزند ایشان رفتم .علیمحمدی در روز چهارم فروردین ماه سال 1303 در تهران به دنیا امدند وی کارمندبازنشسته رادیو و تلویزیون و فارغ التحصیل هنرستان هنرپیشگی است.او در سال 1334 کارشناسی خود را در رشته دراماتیک گرفت. او از شاگردان مرحوم  عبدالحسین نوشین پایه گذار تئاتر نوین ایران است که پس از جدایی از تئاتر در سال 1330 به رادیو رفت (بقیه در ادامه مطلب)

 و در انجا مشغول بکار شد. وی پس از سه سال از گویندگی در برنامه های ادبی به ار.پا رفت و پس از بازگشت با داستان شب مجددا به برنامه های نمایشی بازگشت و در سال 1340 وارد تلویزیون شد و کار گویندگی و مدیریت دوبلاژ را آغاز کرد. او در مورد دوبله می گوید: این یک شانس است که اگر فردی استعداد داشته باشد و واجد شرایط باشد می تواند در طول شش سال کار مداوم دوبلور قابلی شود صدای یک دوبلور باید از گرمی و جذابیت خاص برخوردار باشد.

از کارهایی که وی در انها سمت مدیریت داشته اند می توان به: ربکا ، دور دنیا در هشت روز، خانواده دکتر ارنست ، بچه های کوه تاراک ، واتو واتو ، ادمک و عروسک ساز اشاره کرد. استاد مهدی علیمحمدی از صدای ماندگار و جاودانه برخوردار است که در اذهان مردم بخصوص انها که سن بیشتری دارند جای خود را دارد . یاداوری می شو.د ایشان همسر سابق خانم مرجان هنرپیشه و خواننده می باشند.

و اما فرزند ایشان متولد سال 1360 و در تهران به دنیا آمدند او هم به مانند پدر خود پا در عرصه دوبلاژ نهادند و از سال 1378 وارد حرفه دوبله شدند و مدارج ترقی و کار گویندگی را به سرعت طی نمود . از کارهای ایشان می توان به سریال پرستاران ، افسانه عقابهای سازر ، بانک کانک و فیلمهای مظنونین ، انجمن شاعران مرده و سریال افسران پلیس دوبله اصلی اولیه نقش کلیدی یاد کرد .علاوه بر اینها در بسیاری از سریالها و فیلمها و بخصوص کارتون های مختلف گویندگی می کنند بهروز علیمحمدی بزرگترین مشوق استاد خود را پدرش می داند برای این پدر و پسر سلامتی روز افزون و شادکامی ارزومندیم. ارادتمند فرامرز امینی

فرستنده مطالب و عکس ها : فرامرز امینی

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : فرهاد لارنگی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان