تبلیغات
مجله اینترنتی بازیگران قدیمی - پیام استاد ناصر ملک مطیعی برای نود سالگی دکتر هوشنگ کاووسی
مجله اینترنتی بازیگران قدیمی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

پیام استاد ناصر ملک مطیعی برای نود سالگی دکتر هوشنگ کاووسی

دکتر کاووسی عزیزم

بیماری مهلت نداد که در بزرگداشت بزرگ مرد سینمایی دیروز و امروز و فردا و شادمانی اهالی سینماسهمی داشته باشم، چه زود گذشت چه دیر شد با همه گذشت سالها و فراموشی  و سن و سال به یاد می اورم جوان برومند و تحصیلکرده ایدیک فرانسه و منتقد و نویسنده توانا و بسیار صادق و دلسوز. افسوس که پای در میدانی گذاشتی که راهی به رستگاری نداشت ما هم سرگردان این راه ناهموار و نا کجا اباد بودیم و به حال و روز شما اگاه (بقیه در ادامه مطلب)

همه تازه کار و بی تجربه عاشقانه و با چنته ای خالی و با دنیایی ارزو ، چه ها کشیدیم بماند و شما این واژه خانه خراب کن فیلم فارسی را ساخته وپرداخته کردید و این یادگار شماست. می دانم مقصود شما این بود که این جماعت هول هولکی و با ندانم کاری فیلم فارسی می سازند و بسیار صادقانه بود، اما مقصود نفع کار نبود چون شما هم گرفتار شده بودید، اما به حکم دانش بالاتر و اشنایی به سینمایبی که خودتان را نجات داده اید رفتید و انتقادها و نوشته ها را در راه تربیت شاگردان سینما صرف کردید چقدر دلم می خواست می امدمو چهره دوست داشتنی ات را میدیدم مه در این سن و سال به لطف خداوند و زندگی صادقانه ات شاداب و سرزنده هستی شکر و سپاس خداوند را.

از این سموم که بر طرف این چمن بگذشت

عجب که بوی گلی هست و نسترنی

سینما سینماست معجون هفت رنگ و هزار دروغ عوام فریبانه، اما می توان حقایقی را در ان میان پیدا کرد اهالی سینما را مقصر ندانیم شوق و شور برای کار خوب نهایت ارزو و امال سینماگران گذشته  بوده ، اما و هزار اما که امروز روز کاووسی عزیز است و در دقیقه نود هستیم . هنوز فرصت های زیادی هست تا کارمان به پنالتی برسد سالروزت مبارک و بر همه سینماگران راستی تهنیت.

من بازیگر اول فیلم شما (هفده روز به اعدام) بوده ام و امروز باقی مانده نسل گذشته  یکی و دو نفر بیشتر نیستیم ، اما یک قافله از لطف و محبت مردم پشت سر ماست . حق شناسیم و افتخار می کنیم امروز هم مثل گذشته در رفتار و کردار خود دقت و مواظبت کافی خواهیم کرد ، چرا که یک منتقد بزرگ و اگاه و هوشیار  و گوش به زنگ قلم در استین دارد سینما سینمای اوست

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : فرهاد لارنگی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان