تبلیغات
مجله اینترنتی بازیگران قدیمی - مجله اینترنتی بازیگران قدیمی شماره 30 (ویژه فقدان طوطی سلیمی)
مجله اینترنتی بازیگران قدیمی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مجله اینترنتی بازیگران قدیمی شماره 30 (ویژه فقدان طوطی سلیمی)

مراسم تشییع زنده یاد سركار خانم طوطی سلیمی فردا پنجشنبه  04/03/1391  ساعت یازده صبح  از مقابل غسال خانه بهشت زهرا  برگزار می شود.

مراسم تشییع زنده یاد سركار خانم طوطی سلیمی فردا پنجشنبه  04/03/1391  ساعت یازده صبح  از مقابل غسال خانه بهشت زهرا  برگزار می شود.
 
 مهدی خسرو شیری : اسفند 1390 بود كه روزنامه همشهری عكس خانم طوطی سلیمی را در زمره افراد مجهول الهویت  چاپ نموده بود تا اگر چنانچه خانواده های آنها جهت شناسایی مراجعه فرمایند.
بدنبال تحقیقات اعمال شده  خانم سلیمی در محلی بنام سامان سرای لویزان كه تحت نظر شهرداری تهران اداره می شود یافت شد. لذا پس از پی گیری های لازم و مراجعه حضوری به آنجا موفق به دیدار با ایشان شدیم. متأسفانه معلوم شد كه ایشان حال مناسبی نداشته و دچار كمی اختلال حواس بودند. با توجه به حفظ برخی شئونات اجتماعی و آبروی ایشان از درج موضوع در رسانه ها خودداری شد. بعد از مدتی خانم سلیمی به یك مركز بهزیستی در تهران منتقل شدند.  با توجه به عدم وجود افرادی از خانواده ایشان اطلاع رسانی جهت انتقال وی انجام نشد. كه این بدلیل قانون انتقال افراد بی سرپرست  بوده است. مدتی در حدود دو ماه در آنجا نگهداری می شدند. لازم به ذكر است كه ایشان مبتلا به دو بیماری عمده قلبی و تنگی نفس بودند. لذا به همین دلیل ایشان به بیمارستان شهدای تجریش منتقل و از آنجایی كه معالجات انجام شده مفید واقع نشد در آخرین روزهای اردیبهشت سال جاری پنجه در خاك كشید. متأسفانه بدلیل عدم مراجعه هیچ فردی جنازه وی دو روز در سردخانه این بیمارستان نگهداری شد تا اینكه مسئولین محترم بیمارستان از طریق كلانتری اقدام به انتقال جسد وی به پزشكی قانونی كهریزك نمود كه هم كنون نیز تا گذشت موعد قانونی كه معمولاً ده روز می باشد در آنجا باقی خواهد ماند.
        لازم به ذكر است كه مراحل قانونی و تشریفات دریافت مجوز دفن توسط آقای فرامرز امینی صورت پذیرفته و مقرر شده فردا 04/03/91  ساعت یازده صبح از مقابل غسالخانه بهشت زهرا بسمت مزاری كه این سازمان در اختیار ایشان قرار داده  منتقل خواهد شد. و این در حالیست كه مجوز دفن برای قطعه هنرمندان صادر نشد.
 از كلیه هموطنان عزیز تقاضا می شود از آنجایی ایشان در تنهایی و عزلت با این جهان وداع گفت با حضور انبوه خود شادی برای روح آن مرحومه و بازماندگان ایشان و جامعه سینمایی كشور را فراهم آورند.
        خوشبختانه تنها دختر ایشان كه فقط اطلاع داشته  فرزند آن مرحومه می باشد و هیچگونه رابطه ای با مادر خود نداشته با توجه به اعلام خبر فوت ایشان از کشور عراق به تهران عزیمت نموده تا در مراسم تدفین مادرش شركت نماید.
        راه یابی زنده یاد خانم طوطی سلیمی به سینما توسط آقای علی درویش رئیس سازمان سینمایی هلن بود. ایشان طی سالیان محدود فعالیت خود در سینما در فیلمهایی چون كینه ، سنجر ، صمد آرتیست می شود ، صمد خوشبخت می شود ، تكیه بر باد ، ولینعمت ، رابطه جوانی ، مرد نا آرام ، مرد شرقی زن فرنگی شركت نمود. پس از انقلاب نیز ایشان به فعالیت خود در قالب سریال تلویزیونی  " روزی عقابی "  نقش آفرینی نمود.
 
بهر جهت از آنجایی كه درگذشت هر هنرمندی قاعدتاً نباید در گمنامی و عسرت و تهی دستی صورت پذیرد و این ضایعه ای برای جامعه هنری كشور محسوب می شود ، معذالك از عموم هنر دوستان تقاضا می شود با تشریف فرمائی خود باعث رضای خدواند سبحان و شادی روح آن مرحومه شوند. 
  با سپاس ویژه از سازمان بهشت زهرا و هیئت ساماندهی صنوف سینمایی به ریاست آقای حسین زند باف.

مجله اینترنتی بازیگران قدیمی این ضایعه بزرگ را به تمام هنرمندان و هنردوستان ایران زمین تسلیت عرض می نماید.

عکسهای زنده یاد طوطی سلیمی

فرستنده مطالب و عکس ها : مهدی خسرو شیری

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : فرهاد لارنگی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان